Ayumi Hamasaki Sekai

Ayumi Hamasaki Sekai (http://www.ahsforum.com/forum/index.php)
-   Ayu Chat-Room (http://www.ahsforum.com/forum/forumdisplay.php?f=20)
-   -   『NEXT LEVEL』 purchase count (http://www.ahsforum.com/forum/showthread.php?t=86883)

ALfromHELLSING 24th March 2009 08:29 AM

Quote:

242 + 1 = 243
2CD+DVD from YesAsia
243+1=244
'Cause of some probs I've missed Lucky Draw, but at least today I have ordered NEXT LEVEL 2CD+DVD. I will also try to buy USB First press from yahoo.

Material Boy 24th March 2009 12:28 PM

244+1=245

I've ordered USB Version long time ago, but I haven't seen this thread until now!

zoomzoom 25th March 2009 07:10 AM

245+1=246

2CD+DVD, Yesasia. Ordered it a few days ago.

branv 25th March 2009 07:15 AM

246+1 USB version= 247

247+1 CD+DVD version= 248

Empry 25th March 2009 09:05 AM

248 + 1= 249

I also purchased the CD-only from CDJ

shidesha 27th March 2009 12:19 AM

248 + 1 = 249
I preordered my USB stick from 7 eleven

v3lun420 27th March 2009 12:36 AM

249+2=251

I got both USB version and 2CD+DVD today
I should've gotten it yesterday if only I was home yesterday^^

erin1m 2nd April 2009 04:43 PM

251 + 1 = 252

Bought the CD+DVD version today.

Lanz16 2nd April 2009 05:26 PM

Quote:

Originally Posted by Lanz16 (Post 1843523)
3 + 1 = 4

CD+DVD from either YA or CDJ.
I can't decide which store... :(
But I'll get one! ;)

[EDIT]
Im finally decided to get NL in YA along with GUILTY (OS Version).

I Finally ordered both today!!! YAY!!!
:banana1 :banana1 :banana1 :banana1

yatenkouxoxo 2nd April 2009 06:22 PM

252 + 1 = 253

Purchased at Sanseido at Mitsuwa.

lovelism 2nd April 2009 06:25 PM

253 + 1 = 254

CD+DVD (HK press from YA)

extepan 6th April 2009 12:20 PM

253+1 = 254

HK OS 2cd + dvd version, paid HKD139 in HMV

TakaSama 6th April 2009 01:23 PM

254 + 4 = 258

I bought all versions! (USB and 2CD+DVD from Mu-mo, other two from local stores so I could do the lucky draw...) HAHA :P

SURREAL__RAINBOW 6th April 2009 01:27 PM

Quote:

Originally Posted by TakaSama (Post 1888344)
254 + 4 = 258

I bought all versions! (USB and 2CD+DVD from Mu-mo, other two from local stores so I could do the lucky draw...) HAHA :P


LOL yay!! :D


I got another version too!! xDD

so:

258+1 = 259!!!! :lech

Diego-kun 6th April 2009 01:47 PM

Today I've received my 2CD+DVD (Japan Version) from YesAsia

259+1= 260

aura~ 6th April 2009 05:32 PM

HEY! i think there was a mistake!

Empry
248 + 1= 249

I also purchased the CD-only from CDJ

Shidesha
248 + 1 = 249
I preordered my USB stick from 7 eleven

then Shidesha wpuld be 249+1=250, and v3lun420 would have to be 250+2=252


And also

lovell_ayu
253 + 1 = 254

CD+DVD (HK press from YA)

extepan
253+1 = 254

HK OS 2cd + dvd version, paid HKD139 in HMV

so extepan would be 254+1=255 and TakaSama would be 255+4=259

So 2 mistakes, means 2 copies more to add in the last number:

DiegoKun's 259+1= 260 became 262


right???

kendelle 7th April 2009 06:43 AM

I just cancelled my Encore USB from YA and (hopefully) ordered a FP USB from HMV Japan :)

Ayumi^_^ 7th April 2009 06:46 AM

263+2=265
Just gotten Ayu'd USB FP Edition
Gonna buy the 2CD+DVD

Mai82Go 10th April 2009 02:05 PM

USB Limited Edition (yellow case) from YA.
265+1=266
I hope the count is right.

Larisa-chan 10th April 2009 02:21 PM

CD ver limited edition with green case - Taiwan version purchased on ebay.

266 + 1 = 267


All times are GMT +1. The time now is 11:00 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.